Po latach pracy nad samymi sobą, setkach godzin spędzonych na research i poszerzanie horyzontów oraz testowania wszystkiego w praktyce, postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym każdy znajdzie rzetelną, popartą badaniami wiedzę aby mógł rozwinąć swój potencjał.

Założyciele Biohacking Instytut, 2018

Moja droga do biohackingu

Filip – Przedsiębiorca, scenarzysta, prowadzi studio animacji

Od zawsze szukałem sposobów na podnoszenie kreatywności. W branży reklamowej to twarda waluta.

Po kilku latach głębokiego researchu, czytania książek, wertowania podcastów i testowania wszystkiego co znalazłem w praktyce zacząłem dzielić się moimi odkryciami na blogu. Szybko zrozumiałem, że nie ma prostego sposobu na podnoszenie kreatywności a problem jest bardzo złożony.

Pomysły zależą od organizacji pracy, warsztatu, koncentracji i wydolności. To z kolei zależy od ilości energii, entuzjazmu i samopoczucia – rzadko bowiem zdarza się, że ludzie przepełnieni smutkiem są pomysłowi.

Biohacking pojawił się więc w moim życie naturalnie, jako nazwa dla szeregu rutyn, praktyk i rozwiązań, które stosowałem już od dawna: od medytacji, praktyki wdzięczności, porannych stron, przez optymalizacje czasu pracy i rutyny związane z kreatywnością po eksperymenty z dietą i suplementami.

Z nową perspektywą, pojawiły się jednak nowe możliwości, poszerzając horyzont tego co może wspomagać rozwijanie kreatywności. Jestem podekscytowany, że będziemy od teraz będziemy mogli dzielić tą wiedzą z innymi w niespotykanej dotąd skali.

Ekspertyza: optymalizacja dnia pracy, medytacja, poranne rutyny, suplementy

Michał – Trener personalny, instruktor, sportowiec

Sport towarzyszy mi całe życie. W wieku 6 lat rozpocząłem treningi Karate Kyokushin i Shotokan, następnie biegałem zawodowo przez 2 lata, aby finalnie przekwalifikować się na triathlon. Połączenie pływania, kolarstwa i biegania wymaga od organizmu skrajnego wysiłku i jest to wyzwanie z którym zmagam się od ponad 10 lat.

Na mojej drodze do zwiększania wydolności organizmu, próbowałem wszystkiego, od suplementów, przez optymalizację snu, testowanie urządzeń prewencyjnych (zapobiegających kontuzjom), aż do technik relaksacyjnych i medytacji.

Dzisiaj koncentruję się przede wszystkim na pomaganiu innym jako instruktor pływania i Crossfit-u oraz trener personalny. Pomagam znaleźć balans w natłoku pracy, treningów i innych obowiązków. Dzielę się tym co przetestowałem na własnej skórze oferując Ci tylko sprawdzoną wiedzę i zero bullshitu.

Ekspertyza: ćwiczenia fizyczne, suplementy, dieta, techniki relaksacyjne, prewencja

Michał – spec. ds. zdrowia, ekspert od dietoterapii i medycyny funkcjonalnej

Specjalista ds. zdrowia, ekspert od dietoterapii i medycyny funkcjonalnej z wieloletnim doświadczeniem.  Protoplasta holistycznego podejścia do zdrowia – jako jeden z pierwszych oprócz zdrowia fizycznego od lat zwraca uwagę także na aspekty mentalne, w tym medytację i kontrolę stresu oraz rytm dobowy, czyli odpowiedni sen i regenerację. Zdrowie jest jego pasją, dlatego nieustannie poszerza swoją wiedzę – poprzez niezliczone szkolenia, książki i artykuły. Jego misją jest poprawa jakości życia jak największej liczby osób.

Prowadzi autorskie szkolenia “Biohacking” oraz “Hack Your Brain”. Autor artykułów do prasy branżowej (m. in Body Challenge). Prelegent na konferencjach, prowadzi także wykłady zamknięte dla firm. Prowadzi także konsultacje zdrowotne, gdzie analizuje konkretne przypadki i problemy zdrowotne, pomaga także w doborze diety i suplementacji oraz optymalizacji stylu życia.

Jako jeden z pierwszych zaczął promować zdrowe podejście do diety i treningu na YouTube, na którym umieścił ponad 700. filmów.

Większość terapii, które poleca testuje sam na sobie, by oprócz teorii mieć też praktyczne doświadczenie w ich stosowaniu. Dotyczy to zarówno różnego rodzaju diet, treningów, medytacji, morsowania ale także suplementacji, często w większych dawkach.

Jeden z najlepszych specjalistów w kraju od wspierania pracy mózgu w różny sposób, także przez nootropiki, czyli bezpieczne substancje poprawiające funkcje kognitywne, w których zastosowaniu w teorii i praktyce jest ekspertem – pomógł wielu osobom usprawnić pracę umysłu i jakość życia.

Prywatnie jest „duszą towarzystwa” – powszechnie lubiany i szanowany w branży, przez co przypadł mu zaszczyt dołączenia do organizacji „Zjazdu dietetyczno-treningowego”, gdzie spotykają się najbardziej wpływowi dietetycy i trenerzy.

Ekspertyza: rytm dobowy, dieta, suplementacja, medytacja