Po latach pracy nad samymi sobą, setkach godzin spędzonych na research i poszerzanie horyzontów oraz testowania wszystkiego w praktyce, postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym każdy znajdzie rzetelną, popartą badaniami wiedzę aby mógł rozwinąć swój potencjał.

Założyciele Biohacking Instytut, 2018

Moja droga do biohackingu

Michał – Przedsiębiorca, manager, finansista

Efektywność – to dla mnie słowo klucz. Zawsze staram się wycisnąć z życia jak najwięcej i jak najefektywniej wykorzystać dzień. Odkąd pamiętam, żyłem szybko i intensywnie. Do pewnego czasu wystarczała do tego ambicja w połączeniu z młodością. Praca, studia, praca od dziewiątej do dwudziestej drugiej, imprezy cztery razy w tygodniu do piątej nad ranem i z powrotem na dziewiątą do pracy. Brak czasu na regularne i porządne jedzenie. Wrzucanie w siebie tego co pod ręką. Eksploatowałem organizm i umysł do maximum nie dając im odpoczynku i wydawało mi się, że będę mógł tak w nieskończoność.

Problemy pojawiły się po 25 roku życia. Organizm zaczął dawać jasne sygnały, że dłużej tak nie pociągnie. Dodawałem więc do mojego life stylu pojedyncze elementy, dieta, treningi więcej wypoczynku. Efekty przychodziły szybko, ale równie szybko okazywało się, że na dłuższą metę to nie wystarczy.

Na szczęście w porę poznałem Michała Czerkasa, który całkowicie zmienił moje podejście do treningów. Na pierwsze miejsce wyszła mobilność, zdrowa postawa i dbanie o mięśnie.

Najważniejsze przyszło jednak po kolejnych kryzysach i wielomiesięcznym wracaniu do formy po operacji. Dopiero wtedy zadbałem o odpowiednią dietę i suplementację. Pojawiły się wlewy, optymalizowanie snu i smart drugs.

Potrzebowałem wielu kryzysów, żeby zrozumieć że biohacking aby był skuteczny musi być holistycznym dbaniem o wszystkie aspekty naszego życia a nie tylko pojedynczymi strzałami czy magicznymi tabletkami. Dopiero wtedy poczułem, że jestem gotowy wynieść to wszystko na zupełnie inny poziom.

Ekspertyza: optymalizacja snu, suplementy, smart drugs, time management, wlewy witaminowe

Filip – Przedsiębiorca, scenarzysta, prowadzi studio animacji

Od zawsze szukałem sposobów na podnoszenie kreatywności. W branży reklamowej to twarda waluta.

Po kilku latach głębokiego researchu, czytania książek, wertowania podcastów i testowania wszystkiego co znalazłem w praktyce zacząłem dzielić się moimi odkryciami na blogu. Szybko zrozumiałem, że nie ma prostego sposobu na podnoszenie kreatywności a problem jest bardzo złożony.

Pomysły zależą od organizacji pracy, warsztatu, koncentracji i wydolności. To z kolei zależy od ilości energii, entuzjazmu i samopoczucia – rzadko bowiem zdarza się, że ludzie przepełnieni smutkiem są pomysłowi.

Biohacking pojawił się więc w moim życie naturalnie, jako nazwa dla szeregu rutyn, praktyk i rozwiązań, które stosowałem już od dawna: od medytacji, praktyki wdzięczności, porannych stron, przez optymalizacje czasu pracy i rutyny związane z kreatywnością po eksperymenty z dietą i suplementami.

Z nową perspektywą, pojawiły się jednak nowe możliwości, poszerzając horyzont tego co może wspomagać rozwijanie kreatywności. Jestem podekscytowany, że będziemy od teraz będziemy mogli dzielić tą wiedzą z innymi w niespotykanej dotąd skali.

Ekspertyza: optymalizacja dnia pracy, medytacja, poranne rutyny, suplementy

Michał – Trener personalny, instruktor, sportowiec

Sport towarzyszy mi całe życie. W wieku 6 lat rozpocząłem treningi Karate Kyokushin i Shotokan, następnie biegałem zawodowo przez 2 lata, aby finalnie przekwalifikować się na triathlon. Połączenie pływania, kolarstwa i biegania wymaga od organizmu skrajnego wysiłku i jest to wyzwanie z którym zmagam się od ponad 10 lat.

Na mojej drodze do zwiększania wydolności organizmu, próbowałem wszystkiego, od suplementów, przez optymalizację snu, testowanie urządzeń prewencyjnych (zapobiegających kontuzjom), aż do technik relaksacyjnych i medytacji.

Dzisiaj koncentruję się przede wszystkim na pomaganiu innym jako instruktor pływania i Crossfit-u oraz trener personalny. Pomagam znaleźć balans w natłoku pracy, treningów i innych obowiązków. Dzielę się tym co przetestowałem na własnej skórze oferując Ci tylko sprawdzoną wiedzę i zero bullshitu.

Ekspertyza: ćwiczenia fizyczne, suplementy, dieta, techniki relaksacyjne, prewencja

Michał – spec. ds. zdrowia, ekspert od dietoterapii i medycyny funkcjonalnej

Specjalista ds. zdrowia, ekspert od dietoterapii i medycyny funkcjonalnej z wieloletnim doświadczeniem.  Protoplasta holistycznego podejścia do zdrowia – jako jeden z pierwszych oprócz zdrowia fizycznego od lat zwraca uwagę także na aspekty mentalne, w tym medytację i kontrolę stresu oraz rytm dobowy, czyli odpowiedni sen i regenerację. Zdrowie jest jego pasją, dlatego nieustannie poszerza swoją wiedzę – poprzez niezliczone szkolenia, książki i artykuły. Jego misją jest poprawa jakości życia jak największej liczby osób.

Prowadzi autorskie szkolenia “Biohacking” oraz “Hack Your Brain”. Autor artykułów do prasy branżowej (m. in Body Challenge). Prelegent na konferencjach, prowadzi także wykłady zamknięte dla firm. Prowadzi także konsultacje zdrowotne, gdzie analizuje konkretne przypadki i problemy zdrowotne, pomaga także w doborze diety i suplementacji oraz optymalizacji stylu życia.

Jako jeden z pierwszych zaczął promować zdrowe podejście do diety i treningu na YouTube, na którym umieścił ponad 700. filmów.

Większość terapii, które poleca testuje sam na sobie, by oprócz teorii mieć też praktyczne doświadczenie w ich stosowaniu. Dotyczy to zarówno różnego rodzaju diet, treningów, medytacji, morsowania ale także suplementacji, często w większych dawkach.

Jeden z najlepszych specjalistów w kraju od wspierania pracy mózgu w różny sposób, także przez nootropiki, czyli bezpieczne substancje poprawiające funkcje kognitywne, w których zastosowaniu w teorii i praktyce jest ekspertem – pomógł wielu osobom usprawnić pracę umysłu i jakość życia.

Prywatnie jest „duszą towarzystwa” – powszechnie lubiany i szanowany w branży, przez co przypadł mu zaszczyt dołączenia do organizacji „Zjazdu dietetyczno-treningowego”, gdzie spotykają się najbardziej wpływowi dietetycy i trenerzy.

Ekspertyza: rytm dobowy, dieta, suplementacja, medytacja