Przegląd samochodu,...
 
Notifications
Clear all

Przegląd samochodu, a zdrowie.  

  RSS

MichalCzerkas
(@michalczerkas)
Member Admin
Dołączył: 3 lata temu
Posty: 12
01/11/2018 10:49 pm  

Celowo zestawiłem ze sobą te dwa pojęcia ponieważ mają ze sobą wiele wspólnego.

Jak często robisz kompleksowy przegląd samochodu? Raz w roku? Dzięki temu możesz mieć pewność, że w trakcie dynamicznej jazdy nie wypadniesz z jezdni, a także wyhamujesz pojazd w określonych sytuacjach. Dbasz o swoją czerwoną strzałę i regularnie w trakcie chorób chodzisz z nią do lekarza (mechanika).

Ze zdrowiem jest podobnie. Dzięki temu, że raz w roku zrobisz kompleksowe badania krwi będziesz mieć pewność iż droga którą podążasz (dieta, suplementacja, sen itd) jest dobra i sprzyja Twojemu zdrowiu. Gorzej jest gdy takowego przeglądu nie przejdziesz. Z doświadczenia wiem, że grupą osób, które najczęściej mają problemy z podstawową morfologią są kobiety. Często dowiadują się, że mają anemię (niedokrwistość). Nie jest to żaden wyrok. Wystarczy zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe i po jakimś czasie powtórzyć badanie. Koszt podstawowego badania morfologii to 8zł - majątek? Oczywiście polecam zrobić szerszy pakiet badań dorzucając inne próby takie jak ALAT, ASPAT, GGTP, BILIRUBINA, TSH, FT3, FT4, HORMONY i wiele innych.

Powiedzcie mi proszę; Czym my różnimy się od samochodów? W czym one są od nas lepsze, że płacimy grube pieniądze na przeglądy/naprawy, a na siebie żałujemy? 


Cytat